PL | EN
© by MS Films | CMS by JAAZ


2010.11.04 KSIĄŻKA I FILM Z „KRÓLIKIEM PO BERLIŃSKU” W SKLEPACH OD 9 LISTOPADA!!!

OTTER FILMS ma przyjemność poinformować, że film dokumentalny Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego „Królik po berlińsku” już wkrótce będzie dostępny w postaci książki z dodanym DVD.

 

Ilość zapytań o DVD z tym dokumentem po nominacjach do nagród Akademii Filmowej ugruntowała jego twórców w przekonaniu, że film powinien być dostępny w tej formie. Nie tylko ze względu na nominację „Królik” jest dziś filmem znanym  i dobrze kojarzącym się Polakom, ale przede wszystkim z powodu ukazania historii naszej części Europy z zaskakującej pespektywy – królika… Ten „przyrodniczy dokument o socjalizmie” opowiada o tysiącach dzikich królików, które zamieszkiwały strefę śmierci Muru Berlińskiego. Przez 28 lat żyły tam zamknięte, ale bezpieczne. Kiedy pewnego dnia Mur runął, króliki musiały odnaleźć się w nowej sytuacji.

 

Sam film, oprócz nominacji do Oscara®, dostał już 17 nagród i został pokazany na ponad 100 festiwalach na całym świecie. Do tej pory około 5 000 000 widzów w ponad 41 krajach na całym świecie zobaczyło „Królika”. Teraz również będzie dostępny dla polskiego widza w postaci książki z dodanym DVD.

 

 

Wydawcy zależało na wysokim poziomie zarówno artystycznym jak i merytorycznym wydawnictwa, dlatego ważną jego częścią jest książka, pomyślana jako uzupełnienie filmu i wzbogacona o nowe materiały, wcześniej nigdzie nie publikowane.

 

Atrakcją dla tych, którzy nie lubią podręcznikowych wykładów historii, będzie podana w przystępnej formie historia Muru Berlińskiego opowiedziana piórem Michała Ogórka. Przedstawione też będą portrety bohaterów filmu, których życie przecięło się z historią muru. Ponadto, w części książkowej znajdzie się wybór najciekawszych recenzji oscarowych oraz wywiad z twórcami: Bartkiem Konopką, Piotrem Rosołowskim i Anną Wydrą. O swojej pracy nad „Królikiem” opowiedzą również montażysta Mateusz Romaszkan i kompozytor Maciej Cieślak. A ponieważ Królik i jego twórcy krytyki się nie boją, na końcu książki zawarta jest rozmowa krytyczna. O filmie w kontekście nowego kina historycznego rozmawiają członkowie think tanku RESTART - Joanna Ostrowska, Błażej Hrapkowicz oraz Jakub Majmurek.

 

Na DVD, oprócz filmu, znajdzie się zwiastun oraz sceny, które nie znalazły się w finalnej wersji „Królika", m.in. królicze love story i o budowie muru z tektury.

 

Wydawnictwo pojawi się na rynku 9 listopada z uwagi na rocznicę upadku Muru Berlińskiego. Wydawcą jest debiutująca w tym zakresie firma OTTER FILMS Anny Wydry, producentki Królika. Dystrybutorem jest AGORA.

 

Patronat medialny nad wydawnictwem objęli: Gazeta Wyborcza, TVP1, „Trójka” Program 3 Polskiego Radia, Przekrój, FILM, gazeta.pl, filmweb.pl

 

Dłuższe życie dla „Królika po berlińsku” w postaci edycji książki z DVD stało się możliwe dzięki  DURACELL – sponsorowi wydawnictwa.  

 

Więcej informacji: www.rabbitalaberlin.com; www.otterfilms.pl; restart-polskiego-kina.blogspot.com