PL | EN
© by MS Films | CMS by JAAZ


PRZYJACIELE KROLIKA

Królik po berlińsku jest dziełem czwórki przyjaciół-zapaleńców, którzy pracują wspólnie nad każdym elementem filmu. Należą do nich reżyser Bartek Konopka, autor zdjęć i współscenarzysta Piotr Rosołowski, producentka Anna Wydra i montażysta Mateusz Romaszkan. Wspierała ich Elwira Niewiera, berliński łącznik. Współtwórcą komentarza w filmie jest Michał Ogórek, oryginalną muzykę do filmu skomponował Maciej Cieślak (znany z zespołu „Ścianka”), postprodukcję obrazu  zrealizowało studio valium4kids z Wrocławia z Grzegorzem Korczakiem na czele, a montażem dźwięku zajmowało się Ucho Studio – Franciszek Kozłowski.

 

Królik po berlińsku jest dziełem czwórki przyjaciół-zapaleńców, którzy pracują wspólnie nad każdym elementem filmu. Należą do nich reżyser Bartek Konopka, autor zdjęć i współscenarzysta Piotr Rosołowski, producentka Anna Wydra i montażysta Mateusz Romaszkan. Wspierała ich Elwira Niewiera, berliński łącznik.

Współtwórcą komentarza w filmie jest Michał Ogórek, oryginalną muzykę do filmu skomponował Maciej Cieślak (znany z zespołu „Ścianka”), postprodukcję obrazu  zrealizowało studio valium4kids z Wrocławia z Grzegorzem Korczakiem na czele, a montażem dźwięku zajmowało się Ucho Studio – Franciszek Kozłowski.

 

BARTEK KONOPKA – SCENARIUSZ, REŻYSERIA
Ur
odzony w 1972r. Magister filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował też dziennikarstwo podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim, pracował jako reporter tv/radiowy przez 4 lata. W 2002 ukończył reżyserię na WRiTV Uniwersytetu Śląskiego. Uczestniczył w kursie dokumentalnym i fabularnym w Mistrzowskiej Szkole Andrzeja Wajdy. Nominowany do Paszportów Polityki. Laureat stypendium Ministra Kultury za osiągnięcia artystyczne oraz stypendium Nipkowa w Berlinie. Ekspert PISF.

 

PIOTR ROSOŁOWSKI – SCENARIUSZ, ZDJĘCIA

Urodzony w 1977r. Od 2002 pracuje jako niezależny operator  filmowy w Polsce , Niemczech i Szwajcarii. Jest też współ autorem scenariuszy nagradzanych projektów dokumentalnych „Ballada o kozie“ oraz „Królik po Berlińsku“. Jest autorem zdjec do filmu krótkometrażowego "Auf der Strecke" nominowanego w tym roku do Oscara. Aktualnie pracuje w Transylwani nad pełnometrażowzm projektem dokumentalnym o Draculi .

 

ANNA WYDRA – PRODUCENT, WSPÓŁSCENARZYSTA

Urodzona w 1979r. kierownik produkcji oraz producent filmów fabularnych i dokumentalnych. Mimo iż studiowała w warszawskiej SGH, wyrwała się ze szpon bankowości i od kilku lat jest związana z filmem. Zaangażowana w wiele licznie nagradzanych projektów (m.in. "Aria Diva", reż. A. Smoczyńska; "Trójka do wzięcia", reż. B. Konopka; "Królik po berlińsku", reż. B. Konopka; "Wszystko co kocham", reż. J. Borcuch). W latach 2006-09 Szef Działu Produkcji w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Uczestniczka Ex Oriente Programme 2008 oraz Discovery Campus Masterschool 2006. Aktualnie rozwija własną działalność produkcyjną.

 

MATEUSZ ROMASZKAN – MONTAŻ, WSPÓŁSCENARZYSTA

ur. 1979; montażysta. Montować uczył się sam pracując nad etiudami studenckimi, krótkimi klipami i reportażami. Obecnie pracuje na własny rachunek. Minimalista, skupiony na esencji opowiadania.

 

 

 

MACIEJ CIEŚLAK – KOMPOZYTOR

 Ur. w 1969 roku w Gdańsku, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku,  gitarzysta i wokalista młodzieżowego zespołu muzycznego Ścianka, z którym nagrał kilka płyt oraz koncertował w kraju i za granicą. Twórca muzyki teatralnej i filmowej, ceniony producent muzyczny, właściciel legendarnego studia nagrań im. Adama Mickiewicza w Sopocie, obecnie w Warszawie na wychodźctwie

 

ELWIRA NIEWIERA – RESEARCHER; ASYSTENT REŻYSERA
ur. 1976r.  autorka
filmów dokumentalnych "kaninchenstunde"(2005), "Bulgarian Stories"(2006), "Your Street My Street"(2008) oraz projektow społecznych i szkoleniowych. Zaangażowana w pracę berlińskiego stowarzyszenia Rejs e.V. i polskiej fundacji Nowa Ameryka.


 

MICHAŁ OGÓREK – REDAKCJA KOMENTARZA

Ur. 1955, dziennikarz, od 1990 roku felietonista "Gazety Wyborczej" (m.in. cotygodniowy tekst "Ogórek na niedzielę"), satyryk, autor programów telewizyjnych. Najważniejsze książki: "Przewodnik po Polsce", "Polska między wierszami" (wspólnie z Iloną Morżoł), "Najlepszy Ogórek czyli kalendarz na każdy dzień". 

  

 

GRZEGORZ KORCZAK / VALIUM4KIDS– POSTPRODUKCJA OBRAZU

 Ur. 1981 we Wrocławiu. Magister sztuki filmowej (absolwent wydziału operatorskiego na PWSFTviT w Łodzi). Autor 20-tu filmów krótkometrażowych fabularnych i dokumentalnych oraz wielu teledysków i animacji (3D, 2D, plastelinowych) oraz form video-art. Swoje, wielokrotnie nagradzane filmy, prezentował na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą (NY, Tokyo, Berlin, Paryż, Praga, Madryt, Barcelona, Oberhaussen, Camerimage...) oraz telewizjach (Canal+, Kino Polska, TVP, amerykańska CSS i innych sieciach). Założyciel grupy filmowej valium4kids

 

FRANEK KOZŁOWSKI / UCHO STUDIO – POSTPRODUKCJA DŹWIĘKU 

UCHOSTUDIO, czyli Franciszek Kozłowski, Michał Bagiński i Teresa Bagińska. Realizatorzy UCHA są m.in autorami oprawy dźwiękowej TVP Kultura, Discovery Channel, Discovery Science. Tworzą dźwięk do setek reklam telewizyjnych, radiowych i kinowych, dla takich klientów jak Veroni Mineral, Kinder Bueno, Heyah, Simplus, Wprost Light, Samsung, Real, Finamo, Dziennik Polska, BGŻ i wielu innych. Mają na swoim koncie autorstwo kompletniej warstwy dźwiękowej do wielu dokumentów, programów telewizyjnych, krótkich form fabularnych, teledysków, seriali animowanych. Współtworzyli dźwięk do programów i oprawy National Geographic i Discovery World.